Pravidla prodeje

 • Italvelluti svoje výrobky nabízí ve dvou prodejních systémech: servisně-metrážním a v celých břevnech.

     Servisně-metrážní prodejní systém:

     Zahrnuje vybrané kolekce látek, které byly vybrány z celé nabídky výrobce. V současné době v tomto systému nabízíme cca 1500 variant látek. Prodej probíhá na základě vzorků, které po dohodě s výrobci nábytku, naši obchodníci distribuují v obchodech s nábytkem. Potenciální koncový zákazník si volí nábytek výrobce a látku na základě vzorků (informace ohledně ostatních způsobů distribuce vzorků získáte v části „DISTRIBUCE VZORKŮ”).

     Látky jsou prodávány v metráži a dodávky jsou realizovány dle požadavků zákazníka, např. pro konkrétní hmotu nábytku. V rámci tohoto řešení zákazník nemusí udržovat sklad s našimi látkami, my se stáváme jeho skladovým zázemím. Kromě toho naši zákazníci nenesou riziko spojené s uváděním do kolekcí nových vzorů látek, jelikož mohou objednávat jen minimální metráž, a ne celá břevna. Tento systém prodeje nám také umožňuje spolupráci jak s velkými, tak s malými firmami, nebo dokonce s individuálními zákazníky.

     Stáli obchodní partneři mohou získat přístup ke speciálnímu programu s možnosti nahlížení do stavu skladu.(záložka "PRO Stále Zákazníky")

     Systém prodeje v celých břevnech:

     Zahrnuje všechny ostatní látky výrobce, které se nenacházejí v metrážním prodeji, a speciální látky. Ke speciálním látkám patří všechny látky s dodatečnou úpravou nebo impregnaci. Jedná se například o nehořlavou impregnaci, díky které látka splňuje požární normy, mimo jiné: „EN1021 part. 1 a 2”, „BS 5852 part. 1 i 2” a jiné.

     Kromě toho provádíme také zabezpečení látek proti špíně pomocí originálního impregnačního prostředku značky TEFLON nebo pomocí jiných prostředků typu „water-repellent”.

     Ke speciálním látkám patří také látky, kterých barva je zhotovována na základě individuální objednávky. V případě látek barvených ve válečku (látka je nejdříve utkaná, a teprve potom barvená), při dodržení příslušného množstevního limitu, jsem schopni připravit libovolnou barvu látky. Zákazník dodává vzorek barvy nebo jí určuje na základě palety RAL, a my během 2 týdnů zhotovujeme vzorek. Po jeho akceptaci zákazníkem jsme připravení realizovat objednávku.

     Objednávky látek v tomto systému jsou realizovány v plných válečcích, bez možnosti přesného dostřihování metráže. V mnoha případech platí množstevní minima, proto objednávky tohoto typu je vždy nutno konzultovat s našimi zaměstnanci.