Italvelluti Italia

  •    Existence firmy začíná v roce 1968, kdy jeden z její založitelů Silvio Massi začal podnikat v textilním oboru. V roce 1978 připojil se k němu Adolfo Verniani a tak vznikla Italvelluti S.p.A. v podobě v jaké existuje do dnešního dne. Sídlo Italvelluti S.p.A. se nachází v městě Montemurlo v Toskánsku, w provincii Prato, do staletí známe jako jedno z hlavních italský středisek pro výrobu tkanin.

       Od začátku firma Italvelluti si získala v textilním oboru výbornou reputaci. Toto se podařilo díky dodržování vysokých standardů kvality a rychlému zavádění všech technologických novinek, při současném udržení řemeslnického duchu a přímého a personalizovaného stylu řízení.

       Klíčovým směrem rozvoje Italvelluti je tvorba rafinovaných, moderních textilii – především čalounických látek. Firma spolupracuje s největšími jmény v oblasti návrhářství textilii, neustále pečuje o kvalitu, technologický pokrok a zajímavý design.

      Firma Italvelluti vlastní v Montemurlo 2 tkalcovny. Nachází se tam také přádelna a logistické centrum, oddělení pro konečnou úpravu s moderními technologickými linkami a výzkumná laboratoř.

       Během několika let prodej látek vyráběných firmou Italvelluti se rozvíjel na mnoha evropských a světových trzích. V současné době výrobky firmy jsou známy prakticky na všech kontinentech. Expanze na mezinárodní trhy měla za následek vznik 2 zahraničních poboček společnosti: Italvelluti Španělsko a Italvelluti Polsko. Tyto dceřiné společnosti plní funkci distribučních středisek, které zákazníkům zjednodušují přístup k nabídce firmy. Díky takové organizaci prodeje látky Italvelluti používá většina známých výrobců nábytku na světě.